Sukulenty w doniczce – dekoracja weselnego stołu i prezent dla gości


Upominek dla weselnych gości to jedna z tych tradycji, która jest bardzo przyjemna dla gości natomiast budzi przerażenie u Pary Młodej. Wybranie upominku, który spodoba się wszystkim jest niemożliwe. Warto jednak zadbać, by wybrać prezent, który zachwyci jak największą ilość gości. Czy sukulenty w doniczce to dobre rozwiązanie? 

Sukulenty w doniczce – zalety

Sukulenty to rośliny bardzo różnorodne. Wyróżniają się kształtami, kolorami oraz wielkością. Ich zaletą jest bardzo prosta uprawa tych kwiatów. Można powiedzieć, że są to rośliny bezobsługowe. 

Sukulenty nie są wymagające odnośnie gleby. Warto jednak zadbać, by przepuszczała wodę. Nie trzeba ich również często podlewać, dlatego nie ma niebezpieczeństwa, że trafią do osoby, która nie poradzi sobie z ich pielęgnacją. Ich kolejną zaletą jest to, że nie trzeba przesadzać ich co roku. Dobrze będą się czuły nawet w małym pojemniku. 

Warto również pamiętać, że pod nazwą sukulentów kryje się wiele kwiatów. Wybierając sukulenty na podziękowania dla gości warto postawić na różnorodność. Aloes, grubosz drzewiasty, patyczak, eszeweria czy wilczomlecz będą wyglądały bardzo ciekawie w każdym domu. Warto również pamiętać o żywych kamieniach, które wyglądają niezwykle dekoracyjnie.

Dekoracja stołu

Sukulenty w pojemnikach mają jeszcze jedną zaletę. Są piękną dekoracją stołu weselnego. 

Dekoracja weselnego stołu to kolejny element przygotowań do uroczystości, który jest niezmiernie ważny. To właśnie piękna zastawa, elegancko podane potrawy i dekoracje sprawiają, że uroczystość weselna staje się wyjątkowa. 

Decydując się na sukulenty jako prezent w ramach podziękowania dla gości warto je wykorzystać, by stanowiły ważny element dekoracji. Chcąc, by sukulenty pięknie się prezentowały należy umieścić je w gustownych  pojemnikach. 

Sukulenty w pojemnikach z drewna lub opakowane w papier czy jutowy worek będą stanowiły idealne uzupełnienie stylizacji eko. Ciekawym i bardzo ładnym dodatkiem są również drewniane krążki, które można wykorzystać, by ustawić na nich sukulenty. Taka dekoracja będzie stylowa i podkreśli charakter wesela.   

Innym sposobem na wyeksponowanie roślin jest umieszczenie ich w przezroczystych słoiczkach. Sukulenty nie potrzebują dużo ziemi warto to wykorzystać. Na słoiczek można nakleić winietkę z imieniem każdego z gości. Dzięki temu wszyscy bez problemu odnajdą swoje miejsca i rośliny. 

Na słoiczek z sukulentem można również założyć kolorową wstążkę, sznureczek czy kokardę. Decydując się na wesele w stylu glamour można sukulenty umieścić w szklanych kulach. Taka dekoracja zachwyci wszystkich.  

Sukulenty będą również pięknie prezentowały się w małych drewnianych pudełkach. Takie pudełko może znajdować się przy każdym miejscu. Kilka większych pudełek warto ustawić  na środku stołu. Warto pamiętać, że tworząc kompozycje z sukulentów można wykorzystać różne kolory oraz rozmiary kwiatów. Warto również wybrać rośliny, które rosną do góry, jak i te wiszące. 

Sukulenty na podziękowania dla gości to wspaniały prezent, ale również dekoracja stołu, która pięknie się prezentuje.